Неділя 25 лютого 2018

DSC 0486

6 листопада представник Асоціації, віце-президент «Громадянського Корпусу» Олександр Карбачинський взяв участь у роботі семінару «Відкриті інновації – новий інструмент управління глобальною конкурентоздатністю підприємства», організованому в Київській торгово-промисловій палаті науково-навчальним Центром «Інноваційна лабораторія» (ІННОЛАБ) Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) для представників підприємств м. Києва та наукових частин вищих навчальних закладів міста з метою ознайомлення з новим інструментарієм інноваційного менеджменту.

 У семінарі взяли участь директор Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Віктор Шовкалюк, заступник начальника Управління промисловості та інноваційної політики Київської міськдержадміністрації Наталія Ковалишина, керівник навчального центру Київської ТПП Ірина Феофанова, представники зацікавлених столичних підприємств, представники  адміністрації та студентських громад Києво-Могилянської академії та Національного педагогічного університету
ім. М. Драгоманова.

Керівник Центру «ІННОЛАБ», доктор економічних наук, проф. Юрій Бажал та деканом факультету економічних наук НаУКМА,  кандидат економічних наук, доц. Олександра Гуменна провели презентацію Київської віртуальної платформи відкритих інновацій, що створеної згаданим Центром у рамках міжнародного проекту європейської програми TEMPUS, та поінформували про позитивні результати перших експериментів. Як було зазначено, суть управлінського інструментарію відкритих інновацій – організація співпраці підприємств з науково-технічним потенціалом університетів, передусім їх студентським середовищем, та урядовими структурами з метою комерціалізації технологічних і організаційних інновацій для посилення міжнародної конкурентоздатності вітчизняних підприємств. Для цього за сприяння Університету Аристотеля (Салоніки, Греція) створено новий інформаційно-комунікаційний  ресурс, до якого для обміну інноваційними ідеями запрошено приєднуватись вітчизняні підприємства, науково-дослідницькі центри і виші:  

http://platform-ml.innolabs.org/uk/

Ідея нового інструменту, що нині стрімко набуває поширення у світі, народилася в Стенфордському університеті (Силіконова долина США) як теорія Triple Helix («потрійної спіралі»), що передбачає одночасне суміщення процесів генерування нових технологій та ідей, їх оформлення, виготовлення зразків та їх апробації, що є революційним методом порівняно із застосованою нині в Україні лінійною моделлю, де всі зазначені етапи відбуваються почергово, протягом в середньому 2-4 роки кожен.

У нашій країні використання  інструменту інноваційного менеджменту є піонерним. У розробці та перших експериментах проекту взяли участь науковці та студенти 3 вишів з України – Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Ужгородського національного університету, та 2 вишів з Білорусі – Полоцького державного університету та Гродненського національного університету ім. Я. Купали. Приєднання Київської віртуальної платформи відкритих інновацій до подібних міжнародних мереж дозволить українським підприємствам – резидентам платформи увійти до європейського простору відкритих інновацій та забезпечити відповідний рівень міжнародного позиціонування, конкурентоздатності та потенціалу співробітництва.

Представники Міністерства освіти і науки України, КМДА і Київської ТПП від імені своїх структур висловили цілковиту підтримку інноваційному проекту
та рекомендували його поширення серед вишів 3-4 рівнів акредитації та столичних підприємств.

Делегати від студентського середовища вітчизняних вишів розповіли учасникам семінару про інноваційні пропозиції, що були ними висунуті в рамках проекту і здобули свою підтримку, зокрема в частині використання альтернативних джерел сонячної енергії.

Представник «Європейського Києва» висловив зацікавленість представленим інноваційним проектом, підкресливши інтерес столичної громади в сприянні Київської віртуальної платформи відкритих інновацій в пошуках ефективного застосування альтернативних джерел енергії в різних галузях.    

DSC 0481

DSC 0487

DSC 0500

Додати коментар

Захисний код
Оновити