Понеділок 22 січня 2018

2014-11-20-bioenergetyka-forum-0119 листопада експерт Асоціації з міжнародних питань Олександр Карбачинський взяв участь у Вступному семінарі Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду, де в приміщенні столичного Президент готелю було презентовано новий проект Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України» для надання сприяння використанню сільськогосподарської біомаси у сфері муніципального тепло –  та гарячого водопостачання в Україні.

У роботі семінару, модератором якого був керівник сектору «Сталий розвиток, енергетика та навколишнє середовище» ПРООН, Україна С.Волков,  взяли участь заступник Постійного представника ПРООН в Україні І. Паулович, регіональний технічний радник Регіонального центру ПРООН для країн Європи та СНД
Дж. О’Брайен, керівник згаданого проекту ПРООН / ГЕФ В.Лященко, народний депутат України О. Недава, заступник міністра з питань європейської інтеграції Мінагрополітики В.Рутицька, директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону В.Токаренко, директор департаменту розвитку  відновлюваної енергетики Держенергоефективності І.Ковальов, заступник начальника Держекоінспекції в Закарпатській області О.Фенцик, голова Правління ГС «Біоенергетична асоціація України», директор ТОВ «НТЦ «Біомаса»
Г. Гелетуха, голова Всеукраїнської екологічної ліги Т. Тимочко, інші міжнародні та національні експерти, представники наукові установи та громадські організації.

Метою представленого проекту є зменшення обсягів викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища й розбудови інституційної, адміністративної та технічної спроможності задля використання широкого потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло - та гарячого водопостачання. Зацікавленими сторонами та партнерами проекту виступають Мінагрополітики, Менрегоін, Мінекології, Держенергоефективності, парламентарі, державні, муніципальні, приватні структури, навчальні і дослідницькі заклади та громадські організації. Проект поділяється на 4 компоненти: формування і впровадження раціоналізованої та комплексної ринково-орієнтованої політики, розробку та реалізацію програм використання біомаси в муніципальному секторі, заохочення інвестицій
у використання біомаси в муніципальному секторі та розробку програми інформаційної роботи, документування і поширення досвіду.

Передбачатиметься, що протягом 15 найближчих місяців мають бути підготовлені та упродовж півтора року від дати початку проекту затверджені Урядом нормативно-правова база для стимулювання використання біомаси в муніципальному тепло - та гарячому водопостачанні; протягом 12 місяців від дати початку проекту мають бути визначені та погоджені цілі щодо використання енергії біомаси на місцевому рівні; протягом 15 місяців від початку проекту підготовлені 10 працівників робочої групи зі сприяння використання біомаси;
до кінця проекту зведено щонайменше 18 муніципальних об’єктів, працюючих на біомасі; впродовж 18 місяців від дати початку проекту виконано інформаційну роботу та завдання з поширення досвіду та передової практики у цій сфері.

Серед очікуваних результатів передбачено скорочення викидів СО2 на 63 тис. т.
на кінець проекту та на 361 тис. т. після завершення проекту, скорочення обсягу непрямих викидів СО2 на 1,4 млн. т. після завершення проекту, заохочення інвестицій з приватного сектору у муніципальні системи на біомасі для тепло -
та гарячого водопостачання, документальне фіксування та поширення набутого досвіду серед інвесторів та зацікавлених сторін.

Представником «Європейського Києва» було вивчено запропоновані компоненти та умови участі в представленому проекті в частині застосування передових технологій використання біомаси для опалення тимчасових споруд вуличної торгівлі столиці.    

2014-11-20-bioenergetyka-forum-02

Додати коментар

Захисний код
Оновити