Неділя 25 лютого 2018

618228 квітня представник «Громадянського Корпусу» взяв участь у засіданні Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України. Засідання комітету очолив віце-президента Палати М.І. Непран, також у роботі Комітету прийняв керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України А.В. Забловський . Тематика засідання була присвячена розгляду проекту нової редакції Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності в Україні».

Прийняття законопроекту суттєво спростить порядок отримання ліцензій, запровадить сучасні електронні технології отримання ліцензій, зменшить кількість видів господарської діяльності, закладе в сфері ліцензування фундамент більш прозорих партнерських стосунків між державою та бізнесом, створить сприятливі умови розвитку підприємництва та підвищить інвестиційну привабливость, що дозволить підняти рейтинг України за класифікацією Світового банку.

Відповідно до схвалених пропозицій Членами Комітету було передбачено забезпечення ефективності та збалансованості ліцензування за рахунок імплементації принципів ліцензування, визначених проектом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС,

що в свою чергу скоротить кількість видів господарської діяльності майже на 30%, вдосконалить механізм досудового врегулювання спорів у сфері ліцензування. зокрема розширить повноваження органу державно-приватного партнерства Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при Держпідприємництві України, дасть змогу скоротити адміністративні процедури, що здійснюються ліцензіатами та органами ліцензування за рахунок відмови від обов’язкового оформлення ліцензії.

 

Також серед напрацьованих Членами Комітету пропозицій - встановлення для всіх видів господарської діяльності безстроковості дії ліцензії та оплати її видачі на безстроковий термін у сумі однієї мінімальної зарплати (становить 1218 грн. у 2014 р.), можливість подання документів в електронному вигляді до органу ліцензування, для забезпечення прозорості сфери ліцензування запровадження тісної взаємодії з громадськими організаціями, а також виключення норм, які сприятимуть корупційним діянням з боку посадових осіб органів ліцензування.

Дані пропозиції було вирішено довести до відома Президії Торгово-промислової палати та профільного комітету Верховної Ради.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити