Понеділок 22 січня 2018

2014-06-18-forum-0317 червня голова Асоціації «Європейський Київ» Дмитро Малов взяв участь у ІV Національному експертному форумі «Від революції до нової країни», організованого незалежним вітчизняним аналітико-дослідницьким центром «Інститут Горшеніна» за підтримки Посольства Угорщини в Україні, французьким аналітичним центром Geopole Europe та ПАТ «Укрлендфармінг». Робота Форуму була присвячена обговоренню питань за трьома панелями: зовнішньополітична стратегія країни в глобальному світі, майбутнє торгових відносин та економічних зв’язків України з Росією та ЄС і децентралізація влади в країні.

З українського боку у засіданнях панелей Форуму взяли участь віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко, народний депутат України, президент індустріальної групи «УПЕК» Анатолій Гіршфельд, посол з особливих доручень департаменту секретаріату міністра МЗС Андрій Веселовський, заступник генерального директора Центру ім. О. Разумкова Валерій Чалий, колишній віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, колишній заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий, голова ради директорів агрохолдінгу «Авангард» Олег Бахматюк, голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний, депутат Київської міської ради Олексій Резніков, директор соціологічної служби «Український барометр»Віктор Небоженко, міський голова м. Львова Андрій Садовий (через зв'язок Skype).

Серед іноземних представників у роботі Форуму участь взяли Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, посол Франції в Україні Алан Ремі, президент Американської торгової палати в Україні Бернард Кейсі, директор з міжнародних зв’язків і відносин з інвестором компанії System Capital Management Джок Мендоза Вілсон, директор регіонального представництва німецького Фонду ім. Ф.Еберта Штефан Мозер, співзасновник та голова французького аналітичного центру Geopole Europe Флоранс Мардиросян. До участі у заході були запрошені представники провідних вітчизняних ЗМІ, соціологічних агентств та громадських об’єднань.

У ході Форуму європейськими представниками було підтверджена підтримка України в її інтеграції до Європи, зокрема заплановане на 27 червня підписання економічної частини Угоди про Асоціацію. Водночас європейськими та вітчизняними дипломатами було зазначено, що згадана угода автоматично не відкриває для України перспективи членства в Євросоюзі, а йдеться, натомість, про введення безвізового режиму до кінця цього року. З огляду на отримання нашою державою істотної фінансової допомоги від європейських та світових структур протягом найближчих двох років іноземні та вітчизняні експерти закликали Уряд України, попри важкий стан економіки та неоголошену війну з боку Росії на території нашої держави, не зволікати з проведенням в країні системних реформ, дерегуляції, подоланням корупції, досягненням прозорості, сприянням розвитку регіонів та місцевому самоврядуванню. Уряду України рекомендували розширювати торговельно-економічні відносини з країнами ЄС та на інших напрямах – з КНР, країнами Південно-Східної Азії та Північної Африки. Іноземними експертами був наведений позитивний досвід використання «інституціональної та структурної люстрації» та національної ідеї під час виходу з системних криз у таких країнах як Німеччина та Японія у 1945 р., Франція у 1951 р., Алжир у 1958 р., Індії та Польщі на початку 1990-х років. 

Під час Форуму посол Євросоюзу в Україні заявив, що протягом останніх років ЄС виділяв Києву десятки мільйонів євро саме на облаштування кордону і потреби відповідних служб. Оцінюючи перспективи членства України в ЄС Я. Томбінський зазначив, що членство не є питанням порядку денного сьогодні, оскільки зараз на часі підписання економічної частини Угоди про асоціацію. Однак, розраховувати на якійсь досягнення у відносинах з ЄС без «виконання домашнього завдання» - комплексного плану реформ – Україна не зможе. 

2014-06-18-forum-01

2014-06-18-forum-14

2014-06-18-forum-17

2014-06-18-forum-10

Додати коментар

Захисний код
Оновити