Неділя 25 лютого 2018

evropeiskiy kyivКиїв – місто з давньою історією, столиця країни з європейською культурою, багатою на традиції та нові сучасні тенденції у розвитку живопису, театрального, естрадного та інших видів мистецтв. Київ уособлює в собі всю культурну спадщину України та значний сегмент східноєвропейської культури, розвиваючи одночасно новітні погляди та ідеї у всіх галузях суспільного, економічного чи політичного життя. Як європейська столиця Київ має статус міста-побратима з багатьма європейськими містами. Основними європейськими містами-побратимами Києва є :

у Франції – Тулуза та Париж;

у Польщі – Краків та Варшава;

у Фінляндії – Тампере та Гельсінкі;

у Данії – Однесе;

у Німеччині – Мюнхен та Лейпциг;

в Італії – Флоренція та Рим;

у Швеції – Стокгольм;

у Греції – Афіни;

у Великобританії – Единбург.


Цей список ще можна продовжувати з міст в Словаччині, Литві, Австрії, Молдові, Угорщині, Естонії, Болгарії, Бельгії, Латвії, де є міста, теж рідні нашій столиці за духом. Лише за останній час Київ підписав угоди про братерство та співдружність з більш, ніж двома десятками європейських столиць.Як історично встановлювались дружні стосунки Києва з містами? Після Другої світової війни з виникненням ООН в європейських містах
почало зароджуватись бажання налагодити безпосередні зв'язки. Засновниками ідеї споріднених міст були французи. Вони й створили
Всесвітню федерацію міст-побратимів. У першу чергу туди приймали європейські міста, але організація була відкрита для всіх інших міст світу.
Саме в містах-побратимах завжди відкриті двері для обох країн, що товаришують, саме тут завжди будуть раді гостям зі дружньої держави, саме тут можна розраховувати на підтримку та розуміння, саме в цих містах відбувається своєрідний «діалог культур» – адже часто густо культури і традиції країн надто відрізняються, але завжди цікаво ознайомитись з новими культурами світу.

У містах-побратимах організовуються різні заходи з підтримки міжкультурного та міжміського діалогу: виставки, фестивалі, спортивні змагання, дні культури та інше, що загалом сприяє їхньому ще більшому зближенню.Окрім культурних програм, взаємовідносини між такими містами включають в себе й допомогу у скрутну хвилину. Так, Київ дуже тісно співпрацює з Мюнхеном, де свого часу лікувалися від білокрів'я українські діти, кияни часто їздять на відпочинок до гірськолижних курортів цього міста. Київ теж надає допомогу своїм побратимам. Так, наприклад, під час повені у Флоренції Київ першим надіслав туди своїх реставраторів. 
Київ – дуже привабливе для двостороннього співробітництва місто, тому чимало міст Європи пропонують нам свою дружбу, а існуючі міста-побратими завжди охоче співпрацюють з нашою столицею.

Додати коментар

Захисний код
Оновити