Неділя 25 лютого 2018

miske planuvanjaЯкщо представити своє місто за 20 років, як ви б хотіли, щоб воно виглядало? Місце, де діти можуть безпечно грати? Де чисте повітря? Де можна пройтись по магазинах? З великою кількістю парків та зелених насаджень? Де може процвітати бізнес?  Але як ви розумієте, таке бачення? Постійне планування міського руху гарантує майбутнє Вашому місту та його жителям.http://www.mobilityplans.eu/

Плани сталої міської мобільності покликані визначити набір взаємопов'язаних заходів, спрямованих на задоволення потреб у мобільності людей і підприємств сьогодні і завтра. Вони є результатом комплексного підходу планування та вирішення всіх режимів і видів транспорту у містах та їх околицях.

Різні підходи до сталого планування мобільності міського існують по всій Європі. Але такі країни, як Франція і Великобританія, можна вважати попередниками планів сталої міської мобільності, що є новими чи допоки невідомими інструментами планування в інших країнах ЄС. Перевага планів сталої міської мобільності в тому, що вони грунтуються на існуючих заходах з планування. Запропонований веб-сайт всебічно інформує про плани сталої міської мобільності і пропонує нові керівні принципи для розробки і реалізації таких планів.

17 грудня 2013 року у зв'язку з офіційним оголошенням Європейською комісією Комплексної програми міської мобільності були видані Керівні принципи з розробки та реалізації Плану сталого розвитку міської мобільності. Документ доступний для завантаження (англ. мовою) на www.mobilityplans.eu. Керівні принципи призначені для осіб, що приймають рішення, фахівців з питань міського транспорту та інших зацікавлених осіб, які беруть участь у розробці та реалізації плану сталого міського транспорту. Документ є результатом ретельної роботи європейських експертів, організованої в протягом 2010-2013 років спільно з  ELTISplus для Європейської комісії.

Керівні принципи вводять поняття та обгрунтовують переваги планів сталого розвитку міської мобільності як нової концепції планування, здатної вирішувати на рівні районів міст проблеми, пов'язані з транспортом у більш стало та інтегровано. Вони пропонують і пояснюють кроки, що необхідні для розвитку і кінцевої реалізації такого плану. Керівні принципи включають інструменти та посилання для отримання додаткової інформації та понад 60 прикладів з усієї Європи, що іллюструють як індивідуальні розробки та реалізації плану були втілені на практиці. Перелік основних етапів, що повинні бути досягнуті, можна знайти в кінці документа. 

Керівні принципи підкреслюють важливість належної участі громадян та зацікавлених сторін у процесі планування, співпраці між секторами та рівнями влади, вибір інтегрованого комплексу заходів для задоволення політики міської влади і, врешті, проведення оцінки впливу заходів та процесу планування міської мобільності.

Додати коментар

Захисний код
Оновити