Неділя 25 лютого 2018

Шановні Учасники Спілки!

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів нараду з питань диверсифікації ринків збуту і джерел постачання промислової, продовольчої та іншої продукції 18 липня 2014 року в Клубі Кабінету Міністрів України.

В нараді прийняли участь міністри, керівники потужних підприємств від Сум, Харкова до Одеського припортового заводу, керівники галузевих асоціацій і спілок.

Нарада проходила в демократичний спосіб: піднімай руку і на трибуну, регламент 2-3 хвилини, але звісно час затягували… Прем’єр афористично коментував:

ПДВ? – не чекайте. Війна.

Кредити дорогі? – інфляція буде 17%, то кредит під 10% складно отримати.

Головний меседж Прем’єра:

«Російський ринок для нас може бути повністю закритим. Можливе повне обмеження торгівлі з Росією у двосторонньому форматі.

Росія – не єдиний ринок для України. А Росія вже зараз фактично ввела торгівельне ембарго для України».

Прем’єра і урядовців інформували учасники усіх галузей та підприємств, у яких по 60-80% експорту в Росію, та такі як скловиробництво, де без газу потрібно піч зупиняти місяць, наголошувалось, що сертифікати відповідності на Євроринок не отримати, про контрабандні поставки, про викривлення митної оцінки, про корупцію, тощо і т.д. і т.п.

У своєму виступі в присутності Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А. я наголосив:

1. В запалі завзято обривати економічні зв’язки з Росією, ініціювати нам втрату східних ринків мало перспективно.

Все, що відбувається в Україні, то вина не США, Європи чи Росії. Це сьогодні результат нашої внутрішньої і зовнішньої політики.

Потрібно уявляти як нинішню політику оцінять через 5, 10 і 50 років.

2. Затягування «пасків», блокування будівельної галузі руйнує будівництво, за рахунок коштів державного бюджету збудовано 0,1% житла, це нонсенс, як і відсутність орендного житла з викупом.

Частка будівництва у ВВП складає 2,5%, а потрібно 5,0-10,0%.

3. Країна багата надрами, Постанова КМУ «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» від 30 травня 2011 р. № 615, в якій навіть пісок будівельний об’явили стратегічною сировиною і відведення кар’єру треба оформляти в Києві і т.д. Необхідно переглянути цю потенційно корупційну Постанову КМУ.

4. Звернув увагу – криза з теплоносіями, а про ЖКГ і утеплення не говорили, не знаємо як «проломити» цю тему, а утеплюватися енергетикам не цікаво. Безпорадність, а тема поза увагою.

5. Залізниця – стіновий хребет економіки і у війну тим більше.

В свій час «реформатори»-посередники обіцяли забезпечити купівлю 10000 вітчизняних вагонів на рік, а вийшли не вагони нові, а корупція поглиблена.

Також передав Міністру економічного розвитку та торгівлі України Шереметі П.М. відкритий лист Спілки щодо проблем будівництва та залізничних вантажоперевезень (Вих. № 40 від 07.07.2014).

Прошу інформацію врахувати у своїй роботі.

 

З повагою

Президент Всеукраїнської спілки

виробників будматеріалів                                                             І.М. Салій

Додати коментар

Захисний код
Оновити